1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yaz kursları tüm hızıyla devam ediyor
Yaz kursları tüm hızıyla devam ediyor

Yaz kursları tüm hızıyla devam ediyor

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Rıdvan Hoca Vakfı Yaz Kuran Kursları tüm hızıyla devam ediyor. Vakıf birçok faaliyete imza atarak Kahramanmaraş’ta adından sıkça söz ettiriyor.

A+A-

Yaz Kurslarının tüm hızıyla sürdüğünü belirten Rıdvan Hoca Vakfı Yükseköğretim Sorumlusu Ferhat Kaya, Öğrencilere verilen Evde Karakter Eğitim (EKE) ile bir ilke imza attıklarının altını çizdi.

Yaz okulu sloganının Eğlenerek Öğrenmek olduğunu belirten Kaya, Amaçlarının yeni nesile, gençliğe Namaz’ı, Kuran-ı Kerim’i ve İbadetleri sevdirmek olduğunu söyledi.

Kaya: “Şuanda vakfımızın yaz kursları var. Yaz kurslarımız tüm hızıyla devam ediyor. EKE eğitimi ile biz farklılık yapıyoruz. Evde Karakter Eğitim (EKE) diyerek adlandırdığımız bu eğitim metodu öğrencilerimizin yaklaşımlarının düzenlenmesi kişisel ve sosyal ortamlardaki faaliyetlerinin hareketlerinin daha düzenli olması bunların düzenlenmesi için çalışıyoruz ve yüksek oranda başarıya ulaşıyoruz.

yaz-kurslari-tum-hiziyla-devam-ediyor-1.jpg

Birlikte hareket etme ve Çevre bilinci bu eğitim sistemi ile çocuklarda ileri düzeylere taşınıyor ve kendilerini ifade etme yetenekleri daha da gelişiyor. Yüze yakın öğrencimiz var, İlkokul birden başlayıp ortaokul son sınıfa kadar eğitim veriyoruz. Yaz okulu kitabımız İlkokul ve Ortaokul olmak üzere ayrılmak suretiyle iki yayında veriyoruz.

İnsanların bize ulaşması için sosyal medya hesaplarımız var bunları kullanabilir. Bizim Evde Karakter Eğitimi Programına katılan öğrencilerimiz aynı zamanda yaz kurslarımıza da devam ediyor.

Bizim yaz okulu sloganımız eğlenerek öğrenmektir. Bizim sahadaki şahit olduğumuz şeylerden yola çıkarak bazı projeler geliştirdik. Çocuklar camilere gitmek istemiyorlar ve Kuran-ı Kerim’le bir bağları yok. Çocukları zorlama ve baskıyla yapılan işleri benimsemiyorlar biz bunları kırmak istiyoruz. Cami’yi Abdesti, Namazı seven bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Sportif etkinliklerimiz ile çocuklarımıza sıkmadan bir şeyler verebilmenin amacındayız. Kuran-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Adab-ı Muaşeret ve diğer dini bilgileri alabiliyorlar. Bizim en büyük sorumluluğumuz ailelerdir aileler ile birlikte programlarımızı devam ettiriyoruz. Buradaki etkinliklerimiz ile ilgili olarak vakfımızın sosyal medya hesaplarından gerekli açıklamaları yapıyoruz.” Dedi.

yaz-kurslari-tum-hiziyla-devam-ediyor-2.jpg

HALKIN TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDİYORUZ

Halkın Talepleri doğrultusunda Aileler ile ortaklaşa bir çalışma programı çizdiklerini belirten Rıdvan Hoca Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Nurdoğan, Necip Fazıl Kısakürek’in Kim Var? Sorusuna ‘Ben Varım’ diyecek gençler yetiştirmenin telaşı içerisinde olduklarını ifade etti.

Bayram Nurdoğan açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Biz özellikle tüzüğümüzde belirttiğimiz şekilde halkımızın talepleri doğrultusunda bu çalışmaları yürütüyoruz. Gençler Necip Fazıl Kısakürek’in dediği gibi kim var? Diye soruluğunda ben varım diyecek bir gençlik lazım ve bizim amacımız bu gençliği yetiştirmektir.

Toplumun her kesimine projeler üretmeye çalışıyoruz. Özellikle Yeşilay’a bir proje sunduk madde bağımlılığı ile ilgili, Gençlik ve Spor bakanlığına da bir proje sunduk birinci aşaması geçti ikinci aşaması bekleniyor. Gençler üzerinde onları yeniden topluma kazandırma projeleri mevcut ve biz bu projeler üzerine koyarak yeni projeler ile desteklenerek devam ediyoruz.

11 Ağustos Cuma günü akşam Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde sertifika programı düzenlenecek. 

yaz-kurslari-tum-hiziyla-devam-ediyor-3.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler