1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sırakaya: Engellenmezse büyük bir felaket...
Sırakaya: Engellenmezse büyük bir felaket...

Sırakaya: Engellenmezse büyük bir felaket...

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Başkanı Zafer Sırakaya, Haber7'ye önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

İbrahim Günay'ın haberi

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Başkanı Zafer Sırakaya, Avrupa'da ırkçılığın büyük bir yükseliş içinde olduğunu, Müslümanlara karşı saldırıların arttığını ve engellenmemesi durumunda bizi büyük bir felaketin beklediğini söyledi.

Sırakaya, "UETD olarak Avrupa'nın 16 ülkesinde teşkilatlanmış yaklaşık 170 tane şubesiyle birlikte Avrupa toplumunun sosyal, siyasal ve kültürel konulardaki meselelerle yakından ilgileniyoruz. Hem Türkiye siyasetiyle yakın bir ilişki içerisinde olmayı önemsiyoruz ama aynı zamanda yaşamış oldukları ülkenin siyaseti ile de daha yakın bir ilişki içerisinde olmasını kıymetli buluyoruz. Özellikle son dönemde artmakta olan ırkçılığın Zenofobi, İslamofobi'nin çok büyük bir sıkıntı olduğunu gözlemlemekteyim. Almanya'da yapılan seçimlerde poplist parti olarak ifade edilen ancak bize göre ırkçı bir parti olan AFD'nin oy oranın yüzde 12'lere ulaşmış olması, 94 vekille mecliste temsil ediliyor olması Avustralya'da keza ırkçı partinin yüzde 26 oy almış olması batının bir eksen kayması yaşadığını çok net gösteriyor" dedi.

IRKÇILIĞIN YÜKSELİŞİNİN SEBEBİ

Çünkü topluma sürekli bir korku pompalanıyor. Pompalanan korku da batının Müslümanlar tarafından istila edileceği, mültecilerin kendi hayat yaşantılarını kısıtlayacağı olgusu içerisinde hareket ediliyor. İşte bu söylem, bu korku sonucunda toplum bir reaksiyon geliştirerek bu ırkçı partilere oy veriyor. Ama görülmesi gereken bir şey daha bar bu partiler aynı zamanda AB karşıtı partilerdir. Bu ırkçılık virüsünün 2. Dünya savaşından sonra dünyayı ne hale getirdiğini biliyoruz. Bu virüs tüm demokratik katmanlar tarafından dikkate alınıp engellenmeli. Engellenmediği takdirde de bizi büyük bir felaket bekliyor.

SALDIRILAR ARTIYOR

Son dönemde camilere yapılan saldırılar, tesettürlü bayanlara yapılan saldırılar ve mültecilere yapılan saldırılar artmış durumda. Yapılan son araştırmalara göre İngiltere'de her gün 12 Müslüman bir şeklide saldırıya uğruyor. Biz önümüzdeki dönemde Müslümanlara olan bu saldırıların artacağını düşünüyoruz. Bunun oluşmaması için bütün demokratik değerleri savunan bütün kesimlerin bir direniş göstermesi lazım.

gmwfc_1508825731_3757.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.