1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sektörümüzde haksız rekabet var
Sektörümüzde haksız rekabet var

Sektörümüzde haksız rekabet var

Vatandaşların evlerini taşıtacak firmayı dikkatli seçmeleri gerektiğine değinen Huzurevim Taşımacılık Firma Sahibi Fatih Karaardıç, yaptığı açıklamada önemli konulara değindi. Karaardıç, sektörde haksız rekabetlerin olduğunu söyledi.

A+A-

Kahramanmaraş’ta evden eve taşımacılık sektörünün popüler olduğunu ve tercih edildiğini belirten Karaardıç; “Kahramanmaraş’ta son zamanlarda taşımacılık sektörü popüler olmaya başladı. Ancak buna karşılık olarak merdiven altı diye tabir ettiğimiz ne yazık ki her sektörde bulunan kayıtsız çalışanlar bizim sektörümüzde de mevcut. Bunun sonucunda piyasaya bir haksız rekabet çıkıyor. Fiyatlar aşağı çekiliyor. Bizim gibi vergisini veren, işçi çalıştıran firmalar da bu duruma karşı zarara sürükleniyor. Şu anda bu kayıt dışı çalışanlara karşı herhangi bir yaptırım uygulanmıyor ama buna yetkililerimizin bir an önce el atması gerekiyor. Gerekli denetlemelerin yapılması lazım. Biz dükkan kiraladık, eleman çalıştırıyoruz, vergi veriyoruz, bunlara karşılık haksız rekabet yüzünden kazanç sağlayamıyoruz” dedi.

sektorumuzde-haksiz-rekabet-var.jpg

ÖNCELİK İŞ GÜVENLİĞİ VE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Evden eve taşımacılık sektöründe önceliğin her zaman iş güvenliği olması gerektiğini söyleyen Karaardıç, müşteri memnuniyetinin Kahramanmaraş için kazanım olacağını sözleri arasına ekledi. Karaardıç; “Taşımacılık sektöründeki şirketlerin faaliyetlerini yürütürken il önce göz önüne alması gereken kural iş güvenliğidir. Güvenlik açısından riskli bir iş yaptığımız için ortaya çıkacak herhangi bir sorumluluğa karşı kendi önlemlerimizi almamız gerekiyor. Bununla birlikte eşyaların paketlenmesi konusunda da dikkat edilmesi gerekiyor. Taşıma esnasında oluşabilecek maddi ve manevi her türlü olumsuzluğa karşı önlem almak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLAR HİÇ BİR ŞEYE DOKUNMUYOR

Kahramanmaraş’ta vatandaşların artık ev taşıma ile yorulmadan hizmetten faydalandığını belirten Karaardıç, dikkat edilmesi gerekenlerin altını çizdi. Karaardıç; “Kahramanmaraş’ta vatandaşlarımız artık evini taşımak yerine taşıtmayı tercih ediyorlar. Uygun fiyat karşılığında kendisi yorulmadan evini taşıtabiliyor. Eskiden ev taşıma olayı çok büyük zorluklara yol açabiliyordu. Ancak günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte bu çok kolay bir hal aldı. Vatandaş evini taşıtmak istediği firmayı çağırıyor, kendisi hiçbir şeye karışmadan taşınacağı eve gidip tekrar yerleşiyor. Kendisinin taşıması gereken sadece ceketi kalıyor. Ancak vatandaşlarımızın yaptığı bir takım hatalar var. Bunun en başında evini taşıtacağı kişiler olabiliyor. Evini taşıtacağı kişi ya da firmaları dikkatli seçmeliler. Firmanın referanslarına ve iş kalitesine mutlaka bakmaları gerekiyor. Taşımacılığa uygun belgelerini mutlaka sorgulaması gerekiyor. Resmi usullere uygun şekilde iş yapıp yapmadığını araştırması gerekiyor. Fiyatlandırma konusunda da gerekli bilgileri tam alması ve piyasayı araştırması gerekiyor. Bina katına göre, eşyanın çokluğuna göre, eşyanın hassaslığına göre, gideceği mesafeye göre fiyatlar değişebiliyor. Bizim önceden keşif ekibimiz var. Eşyanın başında kesin fiyatı çıkarıyor” vurgulamasını yaptı.

İNŞAAT SEKTÖRÜ BİZİ DE ETKİLEDİ

İnşaat sektöründeki durgunluğun taşımacılık sektörünü de etkilediğini belirten Karaardıç şu sözleri ekledi; “Bizim sektörümüz inşaat sektörü ile doğrudan alakalıdır. İnşaat sektöründeki durağanlık bizim sektörümüze direkt olarak yansıyor. Kahramanmaraş’ta özellikle 10 ağustos sürecinden sonra inşaat sektörü durma noktasına geldi. Vatandaşların alım gücünün de düşmesi ile yeni ev alan vatandaş kalmadı. Haliyle bu da bizim sektörümüzü etkiledi. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte sektörün canlanacağı kanaatindeyim”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.