1. YAZARLAR

  2. Erkan Kiraz

  3. OLMADI AVŞAROĞLU!
Erkan Kiraz

Erkan Kiraz

Diriliş Haber
Yazarın Tüm Yazıları >

OLMADI AVŞAROĞLU!

A+A-

Ak parti Dulkadiroğlu ilçe başkanı Şahin Avşaroğlu, Partisinin belediyesini yok sayar gibi, Ak parti Dulkadiroğlu teşkilatının sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

whatsapp-image-2022-07-08-at-18-59-17-001.jpeg

Dereköy Şeref Eroğlu Er Meydanı’nda düzenlenen 44 ilden, 47 kulüp ve 500 sporcunun katıldığı Türkiye Güreş Federasyonu ve Dulkadiroğlu Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen, Büyükler, Gençler ve Yıldızlar Türkiye Karakucak Şampiyonasını kendi düzenlemiş gibi yapmış olduğu paylaşım, seçim arifesine girmişken akıllara bir sürü soru getirdi. Aynı parti içinde yıllardan beri beraber yürüyorken, sanki yolları ayırmış ama partiden kopmadan, Belediye başkanlığı adaylığını duyurma çabası gibi bir durum ortaya çıktı. Şahsi sosyal medya hesabından değil de teşkilatın hesabından yapılan şampiyonanın yapıldığını kurum ve kuruluş adını vermeden yapmış olduğu paylaşım siyasetteki ince ayarları akıllara getirmiyor değil.

Şehrin Onikişubat ilçesinde oturup da Dulkadiroğlu ilçesinde ilçe başkanlığı yapması, çok kabullenilir bir durum değildi.

Tamda ülkenin zor bir dönemin içinden geçiyor olması, aynı doğrultuda yürüyen insanların ayrışması değil de birlik ve beraberliğin artması gerekirken, ayrışmaya sebebiyet verilmesi çok doğru bir yaklaşım olmamış. 

 

Bu yapılan paylaşımın Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’a ve o şampiyonayı hazırlayan ekibe saygısızlık olduğunu bilmeyecek kadar cahil değildir diye düşünüyorum.

Yok ben cahilim derse O başka bir durum olur.

İlçe başkanlığı şahsi işlerinin yoğunluğu bahane edilerek, sosyal medya hesaplarından, ettik, tuttuk, görüştük, inceledik gibisinden sadece paylaşım yapılarak olacak bir iş değildir.

Tabi ben Şahin Avşaroğlu’nun böyle yaptığını iddia etmiyorum.

İktidar partisine mensup Bir ilçe başkanının sorumlu olduğu ilçede, vatandaş, muhtar gibi insanlar ulaşamıyorsa o başkanda sorun var derim.

Ama şahin başkanda sorun var mı bilmiyorum.

Hele umursamaz bir tavır içindeki bir ilçe başkanı 80’li yılların siyaseti ile giderek milleti iplemeyen bir tavır sergiliyorsa, arkasından da seçimde Belediye başkanlığı hayal ediyorsa, hele birde milletvekilliği hayal ediyorsa tavuk ve darı ambarı derim.

Ama şahin başkan hayal ediyor mu bilmiyorum.

20 yıldır bu ülke ve milleti için dertlenen bir parti temsilcisinin, ilçe başkanının belediyesini, başkanını, o belediyenin ekibini yok sayarak, yapılan muhteşem bir çalışmanın böyle basitleştirerek kendine mal edilmeye çalışılmasını şiddetle kınıyorum.

Lütfen kimse telefon açmasın daha inşaatlara başlamadım.

Bu yazı toplam 776 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar