1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Okuduğunu anlayamayan OdaTV ve Cumhuriyet’çiler
Okuduğunu anlayamayan OdaTV ve Cumhuriyet’çiler

Okuduğunu anlayamayan OdaTV ve Cumhuriyet’çiler

Oda TV ve Cumhuriyet, Akit TV’nin avukatı Ali Paccı’nın, Atatürkçülerin düşünce özgürlüğü konusundaki tutarsızlıklarını ortaya koyduğu savunmayı çarpıttı.

A+A-

Oda TV, Akit TV’nin 10 Kasım 2015 tarihinde yaptığı “Zulüm 1938’de Son Buldu” başlıklı haberi nedeni ile açılan davanın dünkü duruşmasında Avukat Ali Paccı’nın yaptığı savunmanın bir kısmını alarak savunmayı “Ve Akit de Atatürkçü oldu” diye çarpıttı. Aynı haberi internet sitesine koyan Cumhuriyet de savunmada “Atatürk’ün yere göğe koyulamadığını” iddia ederek okuduklarını bile anlamaktan aciz olduklarını ortaya koydu.

3 sayfalık savunma dilekçesinde, “özgür bir toplum için, vatandaşlarının mütecaviz buldukları söylemi dahi hoş görmeyi öğrenen yetişkinler olarak muamele görmeleri gerektiğine dikkat çeken Ali Paccı, bunun özgür bir toplum için ödenmesi gereken bir bedel olduğunu, bu bedeli ödemek istemeyenlerin “özgürlükleri çağdaşlaşmanın temeli sayan Atatürk’ün”takipçileri olmasının ikiyüzlülük örneği olduğunu vurgulamıştı.

Oda TV’nin ve Cumhuriyet’in, savunmalarını çarpıtan “Ve Akit de Atatürkçü oldu” başlıklı haberlerinin “okuduğunu anlayamayacak bir zihin, işine gelmeyeni göremeyecek bir kurnazlığın eseri” olduğunu söyleyen Paccı,“savunmamıza bir cevap veremeyenlerin haberi bu şekilde servis etmeleri rahatsızlıklarının boyutunu ve tıynetlerinin ne olduğunu göstermiştir. Gerçeğin ne olduğunu ifade etmek konusunda cesaretleri varsa -ki olduğunu sanmıyorum- savunmamın tamamının yayınlasınlar da herkes görsün. İkiyüzlü ve riyakar tutumlarını ortaya koyduğumuz kimselerin bizi riyakarlıkla suçlaması tam bir gülmece. Bizim İslam’dan başka bir kimliğimiz yok” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.