1. YAZARLAR

  2. Hanzala Yıldız

  3. MERAL AKŞENER VE TÜRKİYE
Hanzala Yıldız

Hanzala Yıldız

Köşe yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

MERAL AKŞENER VE TÜRKİYE

A+A-

Türkiye, Yeni bir muhalefet partisi ile tanışmanın hem şaşkınlığını hem de kızgınlığını yaşıyor. Kızgınlık, Yeni bir oluşuma değil, Oluşumun içerisinde bulunanların geçmişinde bulunduğu ortamlara ve yaptıkları icraat lere. Hala bu ülkede marjinal solun iktidara geçmesini umut edenler ve bu eksende hareket ederek iktidar umudu taşıyanlar, Fosil bir  beyinden fikir almakta ya da başıboşluk içerisinde bir oraya bir buraya gelip gitmektedir.

Her şeyden önce şunu bilmek gerekiyor. Eğer Türkiye’ye yeni bir nefes ya da yeni bir soluk kazandırmak umuduyla yola çıkmak istiyorsanız, Ekranların yüzünü aşındırdığı adamlardan kaçıp, İlmi ve ferasetiyle topluma yön veren ama tanınmayan kişileri ön saflara sürmeniz gerekiyor. Tabi onlarda buna rıza gösterirlerse, Aksi halde yıllarca siyasetin içinde bir oradan, bir buraya geçip bir gün Solcuyum, Öbür gün Ülkücüyüm, Diğer gün Liberalim diyenler size sadece itibar ve oy kaybettirir.

Unutmayın, Her kesimin oyuna talip olan, Hiç kimseden oy alamaz.

Şimdi Meral Akşener’in İçişleri Bakanlığı dönemini de inceleyecek olursak pek parlak bir tablo bizi beklemiyor. O zamanlar sağ ve sol diye ayrılan iki kesimin, Sol tarafında yer almayı tercih eden Akşener, İyi bir siyasetçi olmasına nazaran, İyi bir yönetici olmadığını tarihi okuyan herkes bilir.

Farz edelim ki, İyi partileri bir yerlere geldi. Neyle yöneteceksin bu ülkeyi? Bunlar devlet yönetmeyi, sabah peynir yiyip, Akşama soğan ekmek yaparım demek kadar kolay bir iş sanıyorlar herhalde?

Sen o yönetiminle İlçe Belediyeyi yönetemezsin değil ülkeyi yöneteceksin.

Hedef olacak bir insanda, Hedef, Potansiyel olacak, İktidar hevesi olacak ve bu yönde çalışacak.

Her neyse Toplumda ve sosyal medyada hakkettikleri yerde oldukları için şu anda rahatım, Ancak Meral Akşener ve ekibi yeni bir algı operasyonu yürütüp kendilerini temiz veya iyi bir siyasetçi göstermeye çalışırlarsa, Savaşımız tekrar başlar.

Sosyal medyada Meral Akşener’e ve ekibini karşı müthiş bir algı var, Başarısız olacakları, Ekibinin toplama olduğu, Fetö damgaları falan filan, Her neyse zaman herşeyin ilacıdır. İnşallah günlük hayatımızda kullandığımız İYİ cümlesinden bizi soğutmazlar ve temiz bir siyaset yolu izlerler.

Kalın sağlıcakla...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.