1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Martes Doğalgaz yatırımlara devam ediyor
Martes Doğalgaz yatırımlara devam ediyor

Martes Doğalgaz yatırımlara devam ediyor

Kahramanmaraş’ta yaklaşık 13 yıldır hizmet veren Martes Doğalgaz, Pazarcık’ta da yatırımlarına devam ediyor.

A+A-

HABER: EMRE BOZ

Martes Doğalgaz Satış Müdürü Mehmet Enver Alçay gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Çok katlı yapılar ve müstakil yapılarda doğalgaz kullanımı ile alakalı bilgiler aktaran Alçay; “Çok katlı yapılarda katlar birbirlerini ısıtır. Ama tek katlı ya da müstakil yapılarda kat geçişi çok fazla olmadığı için katlar birbirlerini ısıtmaz. Çok katlı yapılarda birbirini ısıttığı için kombi petekli ısıtma sistemleri daha sağlıklı oluyor. Müstakil yapılarda kat geçişlerinde ısı olmadığı için doğalgaz sobası öneriyoruz. Evlerin konumuna, yaşlarına ve cephesine göre ısıtma faktörleri çeşitlilik gösteriyor” dedi.

Peteklerin sürekli temizlenmesinin, kullanım ömrünü kısalttığını belirten Mehmet Alçay; “Kullandığımız kombilerin markasına göre bakımlarını yaptırmamız gerekir. Bazı kombilerde 4-5 yıl sonrasında bakıma ihtiyaç duyulur. Peteklerdeki kirlenmeleri sürekli temizletmek bir tahribata neden olabilir. Bu da peteklerimizin ömrünü kısaltır. Kömürlü olan tesisattan doğalgaza geçiş yapılmışsa temizlik mutlaka yapılmalıdır. Petekleri her yıl temizletin demek yanlış bir durumdur. Ama iki yılda bir temizlenmesinde fayda vardır. Zaten doğalgaz petekleri kömürlü sistemlere göre daha az kirletir” şeklinde konuştu.

Mehmet Enver Alçay açıklamasının devamında şu sözlere yer verdi; “Bizim sektörümüzde yetkisiz firma çok fazla. Armadaş’ın, Makine Mühendisleri Odasının ve yetkili firmaların birlik içerisinde olup, yetkisiz firmaları diskalifiye etmesi gerekiyor. Biz yapmış olduğumuz her işin vergisini öderken, diğer tarafta vergi ödemeden iş yapanlar var. Biz sigortalı personel çalıştırarak, bulunduğumuz dükkâna kira ödeyerek iş yaparken diğer yanda bunların hiç birine ihtiyaç duymadan iş yapanlar var. İşini kanuna uygun, sistemli bir şekilde yapanların bir araya gelip, layıkıyla iş yapmayanları sektörün dışında bırakması gerekiyor.

İnşaat sektöründeki durgunluk bizi etkiledi, diğer sektörleri de etkiledi. Dolardaki artış, uluslararası siyasi ilişkilerin inişli çıkışlı olması ve ülkenin bir savaş durumu içerisinde olması yatırımcıları çekingen davranmak zorunda bıraktı. İnşaat sektörü durunca bizim sektörümüz de duruyor. Bu sektörde uzun yıllarca hizmet veren çok fazla firma yok. Kahramanmaraş’ta insanlara vermiş olduğumuz hizmetin her zaman arkasındayız. İnsanlar Martes Doğalgaz’da her zaman bir muhatap bulurlar. Bizim ana kaynağımız müşteri memnuniyetidir. Müşterilerimizin gelen faturalarına kadar takibimizi sağlarız. Müşterilerimiz ile olan ilişkilerimize her zaman özen gösteririz.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.