1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Madde bağımlısı gençlere çağrı: ’Gelin projemize katılın bağımlılıktan kurtulun’
Madde bağımlısı gençlere çağrı: ’Gelin projemize katılın bağımlılıktan kurtulun’

Madde bağımlısı gençlere çağrı: ’Gelin projemize katılın bağımlılıktan kurtulun’

Madde bağımlısı gençlere çağrı: ’Gelin projemize katılın bağımlılıktan kurtulun’

A+A-

Kahramanmaraş Rıdvan Hoca Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Nurdoğan Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edilen “Değişim Başladı” projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Projenin amacının 18-25 yaş grubunda bulunan uyuşturucu madde kullanmış 15 gence eğitim ve iyileştirme yoluyla farkındalık oluşturmak olduğunu kaydeden Nurdoğan, Teorik eğitimlerle uyumlu olarak pratik eğitimlerle gençleri uyuşturucudan uzak tutarak sosyal hayata bağlamak istediklerini ifade etti.

Gençlik Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında 2016-II Genel Çağrı çerçevesinde Kahramanmaraş Rıdvan Hoca Vakfınca hazırlanan “Değişim Başladı” projesi kabul edildi.

Projenin tanıtımı için yoğun çaba sarf eden Rıdvan Hoca Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Nurdoğan, Milletvekilleri, Kurum Müdürleri, STK’lar ve birçok kurum ve kuruluşu ziyaret ederek projenin genel kapsamı ve niteliklerini anlatıyor.

Konu ile ilgili gazeteniz Diriliş Haber’e açıklamalarda bulunan Nurdoğan şunları aktardı:

''Projenin amacı 18-25 yaş grubunda bulunup uyuşturucu madde kullanmış 15 gençte eğitim ve iyileştirme yoluyla farkındalık oluşturmak ve yeni bir hayata hazırlamak. Proje kapsamında servis tutulup gençler evlerinden alınacak ve kurs sonunda evlerine bırakılacaktır. Projede belirlenen hedeflere ulaşmak için 10 oturumdan oluşan Sigara, Alkol ve Madde Bağımlılığı Farkıdanlık Programı (SAMBA) uygulanacaktır. Ayrıca madde kullanmış veya kullanmaya devam eden gençlerin tedavi ve iyileşme süreçlerine katkı sağlamak için ebeveynlerine de eşzamanlı olarak “Aile Farkındalık Programı” uygulanacaktır. Teorik eğitimlerin uyumlu bir şekilde bağımlılığın yerine ikame edilebilecek doğru alanlara yönelmelerini sağlanacaktır. Bu amaçla eğitsel, sportif, kültürel vb. faaliyetlere ağırlık verilecektir. Vakıf gönüllerinden olup uyuşturucu maddenin etki ve sonuçları hakkında bilgi sahibi olan 15 gönüllü, projeye dahil olan gençlerle badileştirilip sosyal kültürel etkinlerle gençlerle birlikte etkinliklere katılması sağlanacaktır. Sosyal-kültürel faaliyetler olarak üç halı saha maçı, iki sinema gösterimi, bir masa tenisi turnuvası, bir satranç turnuvası, iki yüzme etkinliği, Doğa Fotoğrafçılık Kursu (30 saat), ikisi il dışı ikisi il içi olmak üzere dört tarihi ve kültürel gezi planlanmaktadır. Projemizden faydalanmak isteyen gençlerimiz Ekim ayının sonuna kadar Vakfımıza müracaat edebilirler.”

whatsapp-image-2017-10-07-at-10.53.57.jpegwhatsapp-image-2017-10-07-at-10.53.59-(1).jpegwhatsapp-image-2017-10-07-at-10.54.00.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.