1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KMTSO’dan geleneksel Çalışan Gazeteciler Günü programı
KMTSO’dan geleneksel Çalışan Gazeteciler Günü programı

KMTSO’dan geleneksel Çalışan Gazeteciler Günü programı

Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile her yıl geleneksel olarak düzenlediği kahvaltı programını bu yıl da düzenledi.

A+A-

KMTSO, Mado Evi’nde Geleneksel 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kahvaltı programı düzenledi. Düzenlenen programda konuşma yapan KMTSO Başkanı Serdar Zabun, basının önemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Zabun; “Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz 10 Ocak çalışan gazeteciler günü kahvaltı programımıza hoş geldiniz. Sizlerle bugün bir arada bulunmaktan duyduğumuz mutluluğu ifade ederek kendini gazetecilik mesleğine adamış tüm kıymetli basın mensuplarımızın çalışan gazeteciler gününü tebrik ederim. Basın sektörü hem küresel hem de ülkemizden gerçekten zorluklarla dolu meşakkatli ve bir o kadarda şerefli onurlu bir meslektir. Kamuoyunu bilgilendirmek ve kamuoyunun sesi olmak sadece bu mesleği icra eden siz değerli basın emekçilerine nasip olabilecek onurlu ve kutsal bir görevdir. Bugün sizlerle hem sohbet etmek hem de basın sektörümüzün önemli meselelerini istişare etme imkânı oluşturmak, birlikteliğimizi güçlendirmek bu amaçla da toplantımızı organize ettik. Sizler de sağ olun davetimize icabet edip geldiniz bizlere zaman ayırdınız. Kıymetli arkadaşlar, basın sektörü ülkemizin gelişmesi sosyal ve ekonomik kalkınması anlamında çok önemli bir güçtür. Bu gücü hep birlikte Kahramanmaraş’ın kalkınması için aktif olarak kullanmak durumundayız. Hepimiz bu şehirde yaşıyor ve bu şehre hizmet ediyoruz. Vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Kahramanmaraş aldığı teşviki son kuruşuna kadar ülkesine yatırım için harcayan girişimciler sayesinde tekstil başta olmak üzere birçok sektörde ülkemizin sanayi ve ticaret merkezi konumuna ulaşmış bulunmakta. Avrupa ve diğer pazarlarda çok güçlü bir türk markası olarak anılmaktadır. Bizlerde bu başarı çıtasını çok daha yukarıya ulaştırmanın şehrimizin refah düzeyini artırmanın telaşı ve derdindeyiz. Amacımız kadim kentimizin gelişmesinde öncü olmak, insanımıza daha modern daha güçlü bir şehir ve daha yüksek bir yaşam kalitesi sunmaktır. Bu amaçlar doğrultusunda sizlerle olan bağımızı güçlendirmek. Kahramanmaraş söz konusu olduğunda tek ses tek bilek olmak ve basının gücünü doğru ve etkin şekilde kullanarak doğru işlere imza atmak istiyoruz. Bu anlamda bugüne kadar tüm basın mensuplarımızın şehrimiz için milletimiz için bizimle olduklarında desteklenmesi var güçleriyle Kahramanmaraş için koştuklarında zorlanmışlardır. Elinize emeğinize yüreğinize sağlık diyorum. Yüce Allah’tan sizlere bu yolda güç kuvvet vermesini yollarınızı her daim açık eylemesini diliyorum. Türk basının sorumluluklarının bilincinde hareket ederek ülkemizin demokrasi hukuk ve insan hakları anlamında en ileri standartlara ulaşması için yüksek iradesinin bundan sonrada sürdüreceğine olan inancımla siz değerli mesai arkadaşlarıma basınımızın kıymetli emekçilerine hoş geldiniz diyor birliğimizin beraberliğimizin daim olması dileklerimle hepinize gönülden şükranlarımı sunuyorum” dedi.

KMTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şahin Avşaroğlu yaptığı açıklamada önemli mesajlara yer verdi. Balcıoğlu; “Yeni bir yıl ve dünya yeniden şekilleniyor. Ekonomik sıkıntı dünyanın her yerinde var. Bir şeyleri beraber başaracak isek bunu basın ile birlikte yaparız. Biz kendimizi ortaya koyalım ve Kahramanmaraş için faydalı olanı yapalım” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.