1. YAZARLAR

  2. Erkan Kiraz

  3. Karadeniz projesi bitmek üzere, biz hal kavşağını yapıyoruz ya…
Erkan Kiraz

Erkan Kiraz

Diriliş Haber
Yazarın Tüm Yazıları >

Karadeniz projesi bitmek üzere, biz hal kavşağını yapıyoruz ya…

A+A-

AK PARTİLİ ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ GÜLER HEM KENDİ ŞEHRİ HEM ÜLKE İÇİN BİR PROJE BAŞLATTI, BİZİMKİLER HAL KAVŞAĞINI YAPMAYA DEVAM EDİYOR. Çılgın proje diye başlıyor adı; KARADENİZİ AKDENİZE BAĞLAYAN YOL PROJESİ…

Evet gerçekten de öyle. 800 kmlik bir yol 600 kmye düşürülüyor, maliyeti bir milyar TL. Sonuçta ülke ekonomisi bundan faydalanacak ama en çok Ordu, yani Karadeniz bundan faydalanacak, bugünkü Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi GÜLER enerji bakanlığı döneminde KENDİ ŞEHRİNDEN başlattı bu yolu, 2020 yılının ortalarında bitmesi, ulaşıma açılması bekleniyor. Bu proje ile Ordu ve Karadeniz uçacak, ekonomi patlaması yaşayacak.

BİZ ŞEHİR OLARAK HALA HAL KAVŞAĞINI YAPMAYA DEVAM EDELİM

Türkoğlu’nda kurulan lojistik köy 2014 yılında ihale edildi 2017 yılında açıldı. 800 bin m2 alan üzerine kuruldu. 80 milyon maliyeti var. bugünkü işlevselliği maalesef neredeyse yok.

AMA BİZ HAL KAVŞAĞINI YAPMAYA DEVAM EDELİM. Yaklaşık 7 yıldan beri Adana yolu, Antep yolu, Kayseri yolundaki fabrikaların ISLAH ORGANİZE bölgesi olması için mücadele ediliyor. daha kaç yıl uğraşırlar bilmiyorum ama biz HAL KAVŞAĞINI YAPMAYA DEVAM EDELİM.

Tomsuklu OSB vasat bir şekilde bekliyor, küçük maliyetler büyük maliyetlere dönüştü. Yatırımların hepsi askıya alındı.

VE BİZ HAL KAVŞAĞINI YAPMAYA DEVAM EDELİM. Mobilyacılar sitesi için bir çalışma vardı. tam sonuca gelinmişti ki hafriyat maliyeti sebebiyle kaldı. Bugünkü akıbeti belirsiz durumda.

AMA BİZ HAL KAVŞAĞINI YAPMAYA DEVAM EDELİM. Bayan ayakkabı üretiminde Türkiye’de 2. sıradaydık, alın size site dediler hal içerisinde yapılan küçük, küçük dükkanları verdiler, ilk büyük siparişlerinde kapının darlığı sebebiyle içeriye TIR giremedi diye dinledik.

Bugün bir değişiklik yok, AMA BİZ HAL KAVŞAĞINI YAPMAYA DEVAM EDELİM. Komşu şehirlerden örnek verince rahatsız oluyorlar, ama onlar aldı başını gidiyor, biz daha yola çıkamadık.

Eeee bu durumda BİZ HAL KAVŞAĞINI YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ YA

Önceki ve Sonraki Yazılar