1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İDEAL BELEDİYE BAŞKANI NASIL OLMALI?          
İDEAL BELEDİYE BAŞKANI NASIL OLMALI?          

İDEAL BELEDİYE BAŞKANI NASIL OLMALI?          

Deva Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı İrfan Karatutlu, Kahramanmaraş için ideal belediye başkanını “O şehirde yaşayan bir kişi olmalı. Ayrıldıktan sonra da o şehirde kalmalı. Vatandaşın yüzüne bakabilecek biri olmalı. Çözümcül bir eğitim almış olmalı. Sor

A+A-

Deva Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı İrfan Karatutlu, Kahramanmaraş için ideal belediye başkanını “O şehirde yaşayan bir kişi olmalı. Ayrıldıktan sonra da o şehirde kalmalı. Vatandaşın yüzüne bakabilecek biri olmalı. Çözümcül bir eğitim almış olmalı. Sorunları çözebilmeli ve insani ilişkileri iyi olmalı” şeklinde tarif etti.

Demokrasi ve Atılım Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı İrfan Karatutlu Türkiye’nin ve Kahramanmaraş’ın gündemini değerlendirdi. Ekonomi sorunu Türkiye için bir beka sorununa dönüştüğünü ifade eden Karadutlu, Kahramanmaraş’ın en büyük sorununu ise bürokratik eğitim almış durağan hizmet anlayışı ile hareket eden birinin şehre belediye başkanı olarak atanması olarak tanımladı.

“UMARIM MEVCUT BAŞKAN TEKRAR ADAY OLUR”

Başkan Karatutlu ideal bir Belediye Başkanını şu şekilde tarif etti;

“Bir belediye başkanı o şehirde yaşayan bir kişi olmalı. Ayrıldıktan sonra da o şehirde kalmalı. Vatandaşın yüzüne bakabilecek biri olmalı.

Çözümcül bir eğitim almış olmalı. Sorunları çözebilmeli ve insani ilişkileri iyi olmalı.

Odasına kapanan bir bürokrat hiçbir sorunu çözemez yeni bir şey üretemez. Kahramanmaraş’ın en büyük şanssızlığı budur. Ümid ederim ki bizim gibi muhalefet partilerinin daha ümitli olması için bu arkadaş tekrardan aday olur.”

Karatutlu açıklamalarına şöyle devam etti;

“Belediye başkanlığı 24 saat devam eden halkın direk hayatına dokunan, şehir sorunlarını çözme makamıdır. Kahramanmaraş’ın en büyük şanssızlığı bürokratik eğitim almış durağan hizmet anlayışı ile hareket eden birinin şehre atanmasıdır. Bu tür bir eğitim ve hizmet anlayışından gelenler bu makama geldiklerinde de aynı alışkanlıklarını devam ettirirler. Bugün Kahramanmaraş’ta onu görüyoruz. Mevcutu koruma anlayışında bir zihniyet var. Yeni bir şey üretmeyen, bir önceki dönemin yarım kalan projelerini sürelerini uzatarak tamamlamaya çalışan bir yapı var.

Bakın Önsen Köprüsü ne kadar gecikti. Otogar sorunu, köprülü kavşaklar hepsi süresinden daha uzun çoğuda geciktirilen eski projeler. Yeni bir şey göremiyoruz.”

 

Teşkilatlanma çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden Karatutlu, vatandaş ile içiçe olduklarını ve tercihlerini tekrardan gözden geçirmelerini istediklerini aktardı.  

“İl kongremiz başarı ile tamamlandı. Bundan sonra üye çalışmalarını arttırmaya yönelik çalışmalara başladık. Mahalle başkanlıkları ve sandık temsilcilerini tespit ediyoruz. Seçimden önce tüm çalışmaları tamamlayacağız. Kongre sonrası teşkilatlanmamızı büyük bir hızla tamamlıyoruz.

Siyaset vatandaşla görüşmekle birebir temas etmekle olur. Pazarlar halkın ekonomik sıkıntısının en iyi belli olduğu yerler. 1 yıllık süreçte yaşanan değişim ve onun getirdiği ekonomik sıkıntıları vatandaş hiç gizlemeden saklamadan açık bir şekilde konuşuyor. Çünkü geçim derdi baş gösteriyor.

İlk önce 600 kişilik bir ekiple Türkiye’nin her yerinde aynı anda pazarlara ziyaret başlatmıştık. Sonra bunu rutine bindirdik ve artık her Pazar iki pazaryerinde stant açıyoruz.

Ekonominin önünde kimse duramıyor. Halkın cebinden çıkan paranın artması halkı rahatsız ediyor. Mutfağına yeterince gıda götüremiyor. Müthiş bir işsizlik var. Hemen herkesin çocuğu işsiz. İş imkanı olmadığı gibi iş umudu da yok. Gençlerin birçoğu yurtdışına gitme derdinde. Herkesin şikayeti bu yönde. Gerek üye gerekse gönüllü sayımız hızla artıyor. Son 5 ay içinde üye sayısını arttıran 2. Parti durumundayız. Henüz ilçe kongrelerini tamamlamadığımız 500-600 adet ilçemiz var. Bunların üye sayıları görünmüyor. önümüzde ki aylarda üye sayılarımızı 2-3 katına çıkaracağımıza inancım tam.”

NASIL BİR GENÇLİK?

Z kuşağı olarak adlandırılan gençliğin her konuda fikrinin olduğunu ve vaatlerin işlemediğini ifade etti.

“Nasıl bir gençlik oluştu? Artık iletişim ve haberleşmenin bu kadar yaygınlaşması ile birlikte doğru bilgiye ulaşmakta çok kolaylaştı. Bu sebeple gençlere artık vaatlerde bulunamıyoruz. Neler yapılması gerektiği konusunda gençlerin de birçok fikri var. Her şeyin doğru yapılmasını istiyorlar ve yanlışlara karşı da büyük bir direnç gösteriyorlar. Sayın genel başkanımızın dediği gibi “20 yıl önce hangi sözleri vererek politikaya girdiysem sözlerimin arkasındayım.” Bu çok büyük bir söz.

Bizim yönetimlerde genç kontenjanına ihtiyacımız var. Kadın kontenjanımız var ki yüzde 35 kadın olmak zorunda. Partimizin yüzde 50’sinin ilk defa siyaset yapma zorunluluğu var. gençlerimiz ve kadınlarımız için temiz bir sayfa açmış bir siyasi partiyiz. Z kuşağı bunun farkında. Okulu bitirdiklerinde işsiz kalacaklarının farkında. Biz iktidara geldiğimizde bu tür sorunlarla direk ilgileneceğiz. Bunun için ekonomiyi yönetmesi lazım. Bunun için de en doğru adres Ali Babacandır”

Aylık enflasyonu yüzde 8-9 olarak açıklarsanız, markette pazarda yüzde 50 yüzde 100 enflasyonu gören vatandaş tabi ki size inanmaz. Ekonomik olarak sorun yaşayan vatandaş tercihini çok çabuk değiştirir. İktidar ekonomiyi yönetmek zorunda bunun farkında ama ekip kalmadı yönetecek. Bunu yapabilecek en iyi ekip şuan DEVA partisinde. Benim halkımıza açık çağrımdır. İnternete girsinler ve DEVA partisinin çözüm önerilerini incelesinler. Bunu yapan vatandaşlarımızın ikna olacağına inanıyorum.”

“Biz gerçekten ekonomik olarak bir beka sorunu içindeyiz. Biz insanlarımızdan tercihlerini tekrardan değerlendirmelerini istiyoruz. Yeniden değerlendiklerinde aradıkları çözümlerin deva partisinde olduğunu göreceklerdir.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.