1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. HAK-İŞ İL BAŞKANI MEHMET AKİF DAĞ: “ÜYELERİMİZİN EMEK VE ALINTERİ EMANETLERİ BİZDEDİR”
HAK-İŞ İL BAŞKANI MEHMET AKİF DAĞ: “ÜYELERİMİZİN EMEK VE ALINTERİ EMANETLERİ BİZDEDİR”

HAK-İŞ İL BAŞKANI MEHMET AKİF DAĞ: “ÜYELERİMİZİN EMEK VE ALINTERİ EMANETLERİ BİZDEDİR”

Hak-İş Konfederasyonu Kahramanmaraş İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Akif Dağ, sendikanın çalışmalarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

A+A-

Hak-İş Konfederasyonu Kahramanmaraş İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Akif Dağ, sendikanın çalışmalarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Hizmet-İş Sendikasının Kahramanmaraş 12. Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimle Hak-İş Konfederasyonu İl Başkanlığı ve Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanlığına seçilen Mehmet Akif Dağ gerçekleştirdiği basın toplantısında şunları söyledi: “Emek ve Alınteri davasına sahip çıkma adına işçi kardeşlerimizin bize verdiği bu kutlu göreve geleli 40 gün oldu. Çok Şükür Rabb’imize bu 40 gün içerisinde Gece Gündüz demeden Şube Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımız ile temsilcilerimizle hep birlikte çalışarak Hizmet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanlığımıza bağlı bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, KASKİ, Onikişubat, Dulkadiroğlu, Ekinözü, Elbistan, Afşin, Göksun, Andırın, Türkoğlu, Pazarcık, Çağlayancerit, Nizip Belediyelerine ait tüm işyerlerimizde görev yapan işçi kardeşlerimizi ziyaret ederek, çalışma şartlarında, özlük haklarının geliştirilmesinde neler yapabiliriz konusunda istişare ve değerlendirme toplantıları düzenledik.  Bu toplantılarının tamamında iç içe sorunlarını dinlediğimiz ve çözüm aradığımız işçi kardeşlerimiz bizi kucaklayarak bağırlarına bastılar.

Öncelikle Hak İş Konfederasyonu Kahramanmaraş İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanı olarak, 40 gün önce yaptığımız genel kurulu o salonda bıraktık. Seçilmemizin ardından tüm arkadaşlarımızla omuz omuza vererek sendikal haklarımızı nasıl iyileştirebiliriz diye çalışmalara başladık.”

 

“GÖREVİMİZİN BİZE YÜKLEDİĞİ SORUMLULUĞUN FARKINDAYIZ”

Seçimin ardından saha çalışmalarında 500 yeni üyenin kayıt yaptırdığını söyleyen Dağ: “Biz görevimizin ve arkadaşlarımızın bize nasıl bir misyon yüklediğinin farkındayız. Sorumluluğumuzu sonuna kadar hissediyor ve ona göre çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hemen seçimin ardından sahadaki çalışmalarımızı ve samimiyetimizi gören 500 arkadaşımızın yeni üye kayıt olmasının mutluluğunu yaşadık ve bu kayıtlar doğru yolda olduğumuzu gösterdi.

Hizmet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanlığımız olarak tamamen yenilenmiş genç ve dinamik bir kadro ile ve bu kadromuza tüm şubemize bağlı bulunan belediyelerden yönetimimizde arkadaşlarımız vardır. İnşallah uzun yıllar işçi kardeşlerimizin Emek ve Alın teri davasına sahip çıkmanın gayreti içerisinde olacağız, bu bağlamda göreve geldiğimiz günden buyana 2 defa Ankara’ya Genel Başkanlığımıza görüşmelere giderek, Hizmet-iş sendikası Kahramanmaraş Şubemize bağlı bulanan ve toplu iş sözleşme görüşmeleri tıkanan 7 belediyemizde müzakere görüşmeleri yaparak çok şükür anlaşma sağlamış bulunmaktayız.” dedi.

 

“EMEKÇİLERİMİZ SENDİKAMIZA GÜVENMELİ”

Toplu İş Sözleşmesi öncesi işçilerle görüştüklerini belirten Başkan Dağ sözlerine şunları ekledi: “Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizde “İMZAMIZ İŞÇİNİN KARARIDIR” diyerek sözleşme öncesi işçi kardeşlerimiz ile toplantılar yapıyoruz, onların talep ve dileklerini dinliyoruz sonrasında ise, Toplu iş sözleşmesi müzakere görüşmesi masasına işverenlerimiz ile İŞBARIŞI ortamında oturarak işçi kardeşlerimizin emek ve Alın terine sahip çıkarak, işverenlerimize işçi kardeşlerimizin sahada yaşadıkları zorlukları anlatarak sonuca ulaşıyoruz…

Çalışan emekçilerimiz şundan emin olmalıdır; “Sendikam beni korur ve Sendikam benim hakkıma sahip çıkar” demeli ve Hizmet-iş Sendikamıza ve Şube yönetimimize sonuna kadar güvenmelidir. Bizde çalışan emekçilerimizin haklarını sözde değil özde ücret olarak Şehrimizin yaşam şartlarına uygun ücretler alarak emekçilerimizi mutlu görmek tek hedefimizdir.

Bizim önceliğimiz kardeşlerimizin mutluluğudur. Biz genç ve çok heyecanlı koşan bir ekibiz, tüm eforumuzu hem sahada işçi kardeşlerimizin arasında hem de masada içişlerimiz lehine işverenlerimiz ile müzakere görüşmelerinde sarf ediyoruz. Burada nutuk atmıyoruz, olmayacak işlerden de konuşmuyoruz, tamamen gerçek ve realite ile yapacaklarımızın taahhüdünü veriyoruz.”

 

‘Memleketin sorunlarının çözülmesinde elimizi taşın altına koymaya hazırız’ diyen Dağ şunları söyleyerek sözlerini tamamladı: “Kardeşlerimizin iş ve yaşam refahına katkı sunmak için var gücümüzü ortaya koyacağız. Verdikleri emanete sonuna kadar sahip çıkacağız. Gücümüz, Sesimiz, Moral ve motivasyon kaynağımız olan kıymetli işçi kardeşlerimiz ile hep birlikte el ele vererek inşallah bundan sonraki Emek ve Alın teri mücadelemizde güzel günlere birlikte adım atacağız… Hizmet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şubemize bağlı tüm üyelerimizin Emek ve Alın teri emanetleri bizlerdedir. İşçi kardeşlerimiz ile Hak-iş Konfederasyonu, Hizmet-İş Sendikası İşçi Ailesi çatısı altında her zaman BİR olur isek aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Ben bu vesile ile tüm işçi kardeşlerimize saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Ayrıca Hak İş Konfederasyonu Kahramanmaraş İl Başkanı olarak da memleketimizin sorunlarının çözülmesinde, ülkemizin refaha kavuşmasında da elimizin taşın altına koymaya hazır olduğumuzu belirtiyor, katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.