1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Gaziantep 300 yeni fabrika açtı: Kahramanmaraş örnek almalı!
Gaziantep 300 yeni fabrika açtı: Kahramanmaraş örnek almalı!

Gaziantep 300 yeni fabrika açtı: Kahramanmaraş örnek almalı!

Kahramanmaraş'ın örnek alması gereken mega şehir Gaziantep Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla tam 300 fabrikanın açılışını yaptı.

A+A-

Kahramanmaraş'ın örnek alması gereken mega şehir Gaziantep Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla tam 300 fabrikanın açılışını yaptı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 'dünya durdu Gaziantep koşuyor' dedi.

Teknofest açılışında gazetecilere demeç veren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin açıklamalarda bulundu. Coronavirüs etkisi ile dünyanın durduğu ekonomik faaliyetlerin en aza indiği dönemde Gaziantep'in istikrarlı büyümesini sürdürdüğünü ifade ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 300 fabrikanın açılışını yapacaklarını belirtti. Şahin ayrıca teknofest an ve Büyükşehir belediyesi yapmış olduğu hizmetlerden de söz etti.

GAZİANTEP İSTANBUL'UN 3 KATI PROJE ÇIKARDI

"Teknofest için Gaziantep'in tercih edilmesi bizi çok onurlandırdı. Çünkü burası bir sanayi şehri. 200.000 çalışan nüfusu var. İhracat kapasitesinde Türkiye'nin 5 büyük şehri. Ayrıca 4 üniversitesi olan bir eğitim şehri. Bu şehrin 1 milyon genci var. 1 yıldan beridir şehrimiz bu etkinliğe hazırlanıyor. Dene-Yap programları hazırlandı. Çocuk akademileri hazırlandı. düşünün ki İstanbul'dan gelen projelerin 3 katı kadar sadece Gaziantep'ten proje çıktı. Büyük bir heyecan büyük bir umut var.

Türkiye dünyanın 10 ekonomisine girmeyi hedefliyor. Bu hedefe en yakın şehir Gaziantep dir. Yaşanan onca felakete rağmen Corona ve sayıları 500 bini bulan mülteci sorununa rağmen Türkiye ne kadar büyüyorsa Gaziantep 2 katı büyüyor. Cumhurbaşkanımız onca yoğunluğuna rağmen şehrimize gelecek ve birlikte 300 fabrikanın açılışını yapacağız. Dünya durdu Gaziantep koşuyor. Gaziantep Türkiye'de büyük bir enerji veriyor. Gaziantep modelinin üretimde ve kalkınma da bir dünya modeli olabilmesi için gayret gösteriyoruz. Birlikte başaracağız.

Bu teknoloji herhangi bir teknoloji fuarı gibi değil. Bu etkinlik Türk insanının özgürce ve yerli ve milli imkanlarla teknolojisinin geliştirilmesi için çok önemli bir araç. Zaten bizim büyük Türkiye hedefine ilerleyebilmek için teknoloji açığını kapatmamız gerekiyordu.

YENİ NORMALİ DİJİTALLEŞME İLE BİRLİKTE DAHA İYİ UYUM SAĞLADIK

Yeni normal olarak adlandırdığımız tedbirli sosyal hayatın tüm gereklerini zaten yerine getiriyoruz fakat asıl önemli olan dijitalleşmeydi. Şu an burada 2 milyon genç yok ama fiilen ekranları başından bu festivali izliyorlar. Biz İstanbul'dan daha büyük bir organizasyon gerçekleştireceğimiz in söylerken pandemiye denk gelmesi ile birlikte şehrimizin altyapısı dijitalleşmeye verdiğimiz önem sayesinde bunu aslında dolaylı yoldan gerçekleştirmiş olduk ve büyük bir enerji ile yolumuza devam ediyoruz.

 

Virüse karşı alınan önlemler de çok hızlı hareket ettik. Maske mesafe önlemleri için eğitim seferberliği başlattık. Bir yandan rakamları aşağı çekmeye çalışırken bir yandan da şehrin ekonomisine korumak zorundaydık. O yüzden organize'deki çalışan işçiye varana kadar herkese eğitim verdik. Restoranlar için güvenli alanlar oluşturduk. Belirlediğimiz standartları uyan restoranlar camlar ne tabelalarına buna astılar. Okullarımız içinde her türlü hijan önlemini aldık.

YAPAY ZEKA DESTEKLİ AKILLI PARKLAR

Akıllı şehirlerin en önemli kısmı akıllı ulaşım ve yeşil alanlar. Yani çocukların doğal yaşam alanlarında rahatça vakit geçirmesi. Parklarımız da çocukların anne ve babalarını bırakarak Kendi başlarına oynaya bilmeleri için kamera yerleştirdik. olağanüstü bir durum olduğu zaman yani çocuklar kavga etmeye başladıklarında ya da düşüp ağlamaya başladıklarında güvenlikçilerimiz anında müdahale ediyor. Hasan Cemal güzel parkımızı tamamen akıllı parka dönüştürdük yapay zeka destekli kameralarla her şey takip ediliyor. "

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.