1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan: Biz çocuklarımızı yolda bulmadık
Erdoğan: Biz çocuklarımızı yolda bulmadık

Erdoğan: Biz çocuklarımızı yolda bulmadık

Bilal Erdoğan, "Biz çocuklarımızı sokakta bulmadık, bulmuyoruz. Bu ülkeyi işgal etmek, bölmek isteyenlerin payandası haline de kimsenin izin vermeyeceğiz” dedi.

A+A-

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Giresun Hizmet binasının açılışı TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bilal Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

TÜGVA için "Şanlı bir tarihe sahip olan kutlu bir milleti kimliksizleştirme, köleleştirme operasyonuna, sürecine dur dediğimiz bu yıllarda gençliğimizi bu şuurda yetiştirmenin mücadelesini veren bir vakıf" diyen Bilal Erdoğan, "Gençliğimizi değerlerimize yabancı, geçmişimize düşman değil geçmişinden güç alan, değerleri ile güç kazanan, özgüven kazanan ve dünya karşısında kompleks içinde eziklik içinde olan değil dünyaya meydan okuyan bir gençlik olarak yetiştirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Bilal Erdoğan, Vakfın çalışmaları ile ise "Sayın Cumhurbaşkanımız son 15 yılda Türkiye Cumhuriyetini nerelerde nereye getirirken nasıl bir liderlik ettiyse, nasıl bir özgüvenle hareket ettiyse işte Türkiye Gençlik Vakfı da yaptığı çalışmalarla çocuklarımızın, gençlerimizin bu özgüvenle hareket etmesi için onları teşvik ediyor, motive ediyor gerekli eğitimleri organize ediyor.

Geçen yaz 10 binlerce gencimiz TÜGVA'nın çalışmalarıyla ne yaptı? Bu değerleriyle buluşturdu, geçmişini daha iyi öğrendi. Ümmet şuurunu öğrenmek, anlamak, yaşamak için buluşmalar gerçekleştirdi. Hamdolsun genç bir vakıf olmasına rağmen TÜGVA, Türkiye'nin dört bir yanında bu temsilciliklerinin, kitap kafe, gençlik merkezlerinin açılışıyla hızla büyüyor ve gelişiyor. Biz çocuklarımız sokakta bulmadık, bulmuyoruz ama onların kalıp bu ülkeyi daha 100 yıl olmadı bakın bu işgal etmek isteyenlerin, bölmek isteyenleri payandası haline getirmesine izin vermeyeceğiz. Bizim değerlerimize o kadar düşman nesiller yetiştirmeye çalıştılar ki, bakıyorsunuz ecdadınıza küfrediyor, bakıyorsunuz değerlerinize küfrediyor, bakıyorsunuz işin merkezi nedir? İşin temeli nedir diye biraz kurcalıyorsunuz bakıyorsunuz ki çocuğun kalbinden iman nuru almışlar. Bunu başardılar ama bunun için çok sistemli çalıştılar" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.