1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DEVA PARTİSİ DULKADİROĞLU BELEDİYESİNE SESLENDİ: “SÖZÜNÜ TUT… GÜREŞ SAHASINI YAP”
DEVA PARTİSİ DULKADİROĞLU BELEDİYESİNE SESLENDİ: “SÖZÜNÜ TUT… GÜREŞ SAHASINI YAP”

DEVA PARTİSİ DULKADİROĞLU BELEDİYESİNE SESLENDİ: “SÖZÜNÜ TUT… GÜREŞ SAHASINI YAP”

Dulkadiroğlu İlçesi Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İlçe Teşkilatı Başkan Salih Dökme önderliğinde Dulkadiroğlu İlçesine bağlı Bertiz bölgesinde açıklama yaptı. Boyalı Güreş sahası alanında basın açıklaması yapan Dökme, “Basit bir Güreş sahasını yapama

A+A-

Dulkadiroğlu İlçesi Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İlçe Teşkilatı Başkan Salih Dökme önderliğinde Dulkadiroğlu İlçesine bağlı Bertiz bölgesinde açıklama yaptı. Boyalı Güreş sahası alanında basın açıklaması yapan Dökme, “Basit bir Güreş sahasını yapamayan belediyenin daha zor ve daha büyük işleri yaptığına ve yapacağına siz halkımız inanır mısınız?” diye sordu.

Dulkadiroğlu Deva Partisi ilçe Başkanlığı, İlçe Başkanı Salih Dökme ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte incelemelerde bulundu. Boyalı mahallesinde açıklamalarda bulunan Dökme şu ifadeleri kullandı;

“An itibari ile Dulkadiroğlu İlçemizin Bertiz bölgesinde bulunan Boyalı mahallesindeyiz.

Buradan Sn.Başkan Necati Okay beye ve ekibine sesleniyorum.

Sn. Başkan böyle olmaz, düşünün bir belediye başkanı binlerce insanın önünde söz veriyor, Boyalı güreş sahasını yapacağım diye, aradan üç yıl geçiyor henüz ortada ne bir saha nede inşaatı hiçbir şey yok.

Bir belediye için Güreş sahası nedir ki !   Bu kadar acizlik olmaz. Basit bir Güreş sahasını yapamayan belediyenin daha zor ve daha büyük işleri yaptığına ve yapacağına siz halkımız inanır mısınız?

Sn. Okay,

hatırlatalım daha iki  yılın var en azından burada  binlerce insanın önünde söz verdiğin işi bitir. Güreş sahasını yap. Bölge halkının 40 yılda emek verdiği Bertiz Karakucak Boyalı Güreş festivalini yok etme ayıptır günahtır.

Bölge halkının kendi çabalarıyla dirilttiği ve festivale dönüşen, misafirperverliğin en güzel örneklerinin sergilendiği, tüm misafirlerin köy halkı tarafından misafir edilip ikramların  yapıldığı başka bir festival var mıdır bakalım !

“MADEM YAPMAYACAKTINIZ NEDEN YIKTINIZ?”

İnsanımızın sahasını verdiği, masraflarını karşılayıp tertip ettiği güreşlerin belediyeye ait iş makinalarını göndererek sahasını yıktınız Bölgenin üç yıldan beri güreş düzenlemesine neden mani oldunuz. Madem yapmayacaktınız neden yıktınız?

Üç yılda basit bir saha yapılamaz mıydı?

Maalesef üzülerek görüyoruz ki bu ilçeyi yönetemiyorsunuz. Dulkadiroğlu ilçemize hak ettiği değeri veremiyorsunuz.

Buradan iktidar partisinin Tüm Yetkililerine Sesleniyoruz.

Dulkadiroğlu ilçemize bağlı   bu güzel Bertiz coğrafyası ve bu coğrafyada yaşayan gönlü ve yüreği  güzel  insanların yaşadığı topraklar olan Bertiz Bölgesi, bu bölgenin devlet hizmetleri açısından geri kalmış , hizmetleri az almış bir bölge olduğunu maalesef hepimiz biliyoruz. 2021 yılı olmuş hala Bölge halkının çocuklarının eğitim göreceği  bir lisesi bile yok. Bölgede Hala yol problemleri var, hala su problemleri var.

Dulkadiroğlu’na ve bölgeye zulüm ediyorsunuz

Bu bölgenin halkı lades gibidir unutmayacaktır

Dulkadiroğlunda baş kaldırıyoruz başımıza gelen kalmasın

Buradan Partim, Şahsım ve Ekibim adına  söz veriyoruz…

Dulkadiroğlu Deva Partisi ilçe Başkanlığı olarak  Dulkadiroğlu ilçemize daha Yaşanabilir bir Dulkadiroğlu  olmasını için Dulkadiroğlu ilçemize DEVA olmaya hazırız.

Buradan tüm halkımıza saygılarımızı iletiyoruz...”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.