1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Çocuğunuzu tanıyın
Çocuğunuzu tanıyın

Çocuğunuzu tanıyın

Özel akıl treni matematik kursu kurucularından İsmail Kaya eğitim sistemini değerlendirdi. velilerin çocuklarını tanımaları gerektiğini belirten Kaya öğrencinin hangi alanı ilgisi varsa o alanda yetiştirilmesi gerektiğini savundu.

A+A-

Özel akıl treni matematik kursu hakkında bilgiler vererek konuşmasına başlayan İsmail Kaya,

"2016 yılında ilk defa eğitim-öğretime başladık. Etüt merkezi olarak faaliyet gösteriyorduk. Nitekim artık özel öğretim kursu olarak devam ediyoruz. ülkemize ve ilimize faydalı olabilmek açısından eğitim sektöründe bize düşeni elimizden geldiğince iyi yapmaya çalışıyoruz.

Bizim programımızda 9 10 11 12 ve mezun kategorilerinde öğrencilere özel hazırlanmış ders takvimimiz var."

Eğitim sisteminde öğrencinin başarılı olabilmesi için verinin çocuğunu tanıması gerektiğini belirten Kaya her çocuğun matematiğe ve sayısal birimleri yatkın olmadığını vurgulayarak bu yılki sınavları değerlendirdi

"Öncelikle aileler çocuklarını tanımalılar. Aileler çocuklarını tanımıyor çocuğun neye ilgisi var. Bakın şu kapıdan içeri giren her Veli'nin çocuğu tıp kazanmaya müsait potansiyel bir Einstein dır. Bir çocuğun matematiğe yatkın olmadığını hiçbir aileye kabullendiremezsin.Geri gelelim ortada bir istatistik var matematikte ülke genelinde ortalamamız 20 soruda 4 net. Üstelik bu yıl sınavlar kolaydı benim 8 öğrencim full yaptı.

Bizim eğitim sistemimizde temelden gelen yanlışlıklar var. Yeni bir eğitim sistemine geçmeye çalışıyoruz ve bunu yaparken de 2-3 nesli mahvettik. Önceden matematik soruları kısacık işlem yeteneği gerektiren sorulardı. Şimdi bir matematik sorusu yarım sayfa okuması 3-4 dakikaya alıyor. O seviyedeki bir öğrenci bu soruya hazır değil fakat maalesef bir daha yatma halinde öğrencilere bu soruları çözmesi bekleniyor. sizin bu sorulara yönelik yetiştirdiğiniz öğrenciler henüz sınava girmediler bu sınavları çözmek zorunda kalan öğrenciler eski sisteme yetişmiş dolayısıyla yapamıyorlar. Yani ne sistemimiz ne yönetmeliğimiz ne de öğrenci bu değişime hazır değil. Bu seneki başarı ortalamasının bu kadar yüksek olmasının sebebi eski sistem ağırlıklı soruların daha fazla oluşu idi. Bu sistemde yani yeni sistemde çok okuyan öğrenci başarılı olur."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.