1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çocuğa eğitimi sevdirmek en büyük önceliğimiz
Çocuğa eğitimi sevdirmek en büyük önceliğimiz

Çocuğa eğitimi sevdirmek en büyük önceliğimiz

Şefkat Anaokulu Kurucu Müdürü Mine Göktürk eğitim sistemi ve dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan salgın hastalıkların gölgesinde alınan önlemleri gazetemize değerlendirdi. Şefkat anaokulu'nun önceliğinin emanetin insan olduğunu bilincinde oluşunu göste

A+A-

Şefkat anaokulunda salgın tehdidine karşı alınan önlemler hakkında bilgi veren kurucu müdür Mine Göktürk şu bilgileri verdi;

“Sağlığın süresi boyunca belirlenen tüm önlemleri uyuduk. Kapatın dediklerinde kapattık. Açmamız gereken tarihte de açtık. Çocukların okula gelirken her birinin ateşlerin ölçümü kıyafetlerinin hijyene ve temizliği büyük dikkat gösterdik. Bu süreç boyunca velilerin hiçbirini okul almadık. Ortak kullanım alanı olan tuvalet ve lavabolarda her çocuk çıktıktan sonra tekrardan dezenfekte ettik. Sosyal mesafeyi korumaya özen gösteriyoruz. Çocuklarımızın herhangi birinde hastalık belirtisi yaşandığında hemen diğerlerinden ayırıyoruz ve ailesine teslim ederek gerekli testleri yaptırıyoruz ama şimdiye kadar böyle bir sorunla karşılaşmadık.

Şu anda okullarımıza talep her zamankinden daha az hala velilerimiz de korku hakim. Fakat gerekli tedbirleri aldıktan sonra normal hayatımıza devam etmek zorundayız. Sürekli evde kalamayız çocuklarımız da sürekli evde tutamayız. Nitekim bakanlık ve yetkililer zaten uygun görmeseler okullara tekrardan açmazlardı.

“BAŞARILI TOPLUMLARIN TEMELİNDE OKUL ÖNCESİ EĞİTİM VAR”

 

Bizim farkımız emanetin insan olduğunun farkında oluşumuzdur. Annelerimiz çocuklarını sağ gözlerinden sol gözlerine güvenmezlerdi. Bu anlamda güvenlik bizim en büyük önceliğimiz. Bu sevgi yönünden duygusal yönden her anlamda güvenliği kapsıyor. Zaten anaokulu, çocuklara ezber eğitim vermek değildir. Anaokullarında amaç çocuklara eğitimi sevdirmektir. Eğer çocuğa eğitimi sevdirirsiniz o çocuk ileride eğitim hayatına başarılı bir şekilde devam edecektir. Dünya geneline baktığımız zaman eğitim seviyesi yüksek toplumlarda okul öncesi eğitimde en yüksek seviyede. Bizim de aslında Osmanlı'dan bu yana gelen bir eğitim kültürümüz var.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.