1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cezayı esnaf ödüyor
Cezayı esnaf ödüyor

Cezayı esnaf ödüyor

Kırmacıoğlu Kuruyemiş İşletmecisi Abdullah Kırmacı, Hal bölgesinde yaşanan problemler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kırmacı; “Yolların depo olarak kullanılması ve alt yapı eksikleri yaşanılan büyük sorunlar arasında” dedi.

A+A-

Denetim eksiklerinin zafiyetlere neden olduğuna değinen Abdullah Kırmacı; “İşyerimizin tadilatını yaptırırken dükkân önüne az miktarda hafriyat yığmamızla sorunlar oluşmuş, zabıta tarafından ivedi bir şekilde hafriyatların kaldırılması yönünde uyarı aldık ve akabinde hafriyatı kaldırmıştık. Sebebi ise görüntü kirliliği ve aksamalara mahal vermesi olduğu yönündeydi. Lakin yıllardır bölgemizde çözülemeyen bir durum var ki yolların boydan boya açık hava deposu olarak kullanılmasıdır. Gazlı içecekler, sular vs. yol kenarlarında hiç kaldırılmadan yerli yerinde duruyor. Hal bölgesinin batı kavşağı o kadar tehlikeli ki 50 yıldır aktif bir şekilde araba kullanmama rağmen bahsettiğimizden kavşaktan korkarak geçiyoruz. 5-6 tane kavşak çıkışı ve anormal bir durum olmasına rağmen hiçbir şekilde kontrolü yok. Vatandaş aracıyla trafikte ters şeritten ilerliyor ve nedeni sorduğumuz zaman bela hazır. Müthiş bir denetim eksikliği var, bu durumların çözülmesi için hangi makama başvuracağımızı bilmiyoruz. Çünkü yapılan başvurularda neticesiz kalıyor” dedi.

ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRÜYORUZ

Altyapısal eksikler dolayısıyla özellikle gıda sektörünün etkilediğinin altını çizen Kırmacı; “Altyapısal eksikler nedeniyle zaman zaman işyerlerinden lağım suyu çıktı. Aylarca kokusunu çektik. Altyapı dolup yağmurda bastırdığı zaman tahliye yapmadı ve rögarlardaki pis su dükkânlardan çıktı. Özellikle gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalar açısından büyük problemler oldu. Cezayı esnaf Çekiyor. Rögarları açtırmak için müracaat ettiğimizde ise hiç ilgilenen olmadı. Hükümet bizim hükümetimiz, belediye bizim belediyemiz ama üvey evlat muamelesi görüyoruz” ifadelerini kullandı. 

BİZ NASI LPERSONELİMİZDEN SORUMLUYSAK, BELEDİYEDE BÖLGEMİZDEN SORUMLUDUR

Biz nasıl personellerimizden sorumluysak, sorumlulukları yerine getirmediğimiz takdirde cezai müeyyideler uygulanıyorsa belediyelerde bölgemizden o denli sorumludur. Bizim personellerimize yaptığımız uygulamaları belediyemizden bekliyoruz. Artık dijital çağda yaşıyoruz ve her şey göz önünde hakkaniyetli insan kalmadı. Sel baskınında KASKİ’yi arıyoruz ve gelmiyor. En son siz hükumetin aleyhinde mi çalışıyorsunuz, neden görevinizi yapmıyorsunuz, bu görev ikimin dememizin ardından geldiler. Birileri vasıtasıyla erişebiliyoruz, haricinde görevlerini ifa etmiyorlar. Bunlar için yaptırımlar uygulanmasını istiyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.