1. YAZARLAR

  2. Erkan Kiraz

  3. BİR KAHRAMAN ARANIYOR
Erkan Kiraz

Erkan Kiraz

Diriliş Haber
Yazarın Tüm Yazıları >

BİR KAHRAMAN ARANIYOR

A+A-

12 Şubat'ın ruhunu anlayacak, geçmişin kahramanlık destanını yeni nesle anlatacak, unutanlara hatırlatacak, milletin inancından gelen gücünü ve cesaretini anlatacak bir kahraman aranıyor.

Din bahsinin ne olduğunu, namus kavramının ölçüsünü, asıl özgürlüğün bir devletin çatısı altında hür yaşamak olduğunu anlatacak bir kahraman aranıyor.

Mehmet Ali Bey’in beyannamesini hangi ruh ile yazıldığını, hatta bu beyannameyi millete, gençliğe anlatacak bir kahraman aranıyor.

Aşıklıoğlu Mustafa’nın Fransız komutana niye kafa tuttuğunu, Abdal Halil Ağa’nın davulunu niye çalamam dediğini, hatta kim olduğunu anlatacak bir kahraman aranıyor.

Sütçü İmam’ın o kurşunu niye sıktığını, peçenin ne olduğunu, bayrağın kutsallığını, din kardeşliğinin ne olduğunu, vatan savunmasında şehit olanların niye şehit olduğunu anlatacak bir kahraman aranıyor.

Kurtuluş etkinliklerini şehir insanının gündemine düşürecek, gençliğin dikkatini çektirecek, içinde kayıp olduğumuz dijital mecrada bu destanı anlatacak bir kahramana aranıyor.

Arsan kavşağı kadar gündem olmayan, Onikişubat’ın EXPO 2023’ ü kadar gündem olmayan, Dulkadiroğlu’nun Külliyesi ve Heyecan Bahçesi kadar gündem olmayan, Önsen Köprüsü ve Otogar kadar gündem olmayan, kurtuluş destanının ne olduğunu bu şehrin gündemine ve ülke gündemine getirecek bir kahraman aranıyor.

Etkinlikler başladığında, şehrin bütün ilçe, köy, kasabasındaki okullarında öğrencilerin tamamına bu eşsiz destanın anlatılmasına öncülük yapacak bir kahraman aranıyor.

Destanlar her zaman yazılmaz, destan yazmak her millete de nasip olmaz. Biz manevi ve milli değerlerimizi anlatmaz, yaşamazsak daha ne olduğunu bile bilmediğimiz dijital mecrada kaybolur, metaverse denilen çağın hastalığında erir gideriz de haberimiz olmaz.

Bu yazı toplam 597 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar