1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bahçeli: Türkiye için savaş sebebi
Bahçeli: Türkiye için savaş sebebi

Bahçeli: Türkiye için savaş sebebi

Bahçeli: Türkiye için savaş sebebi

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açıklama yapıyor. Kuzey Irak'taki bağımsızlık referandumuu şiddetle eleştiren Bahçeli "Bu referandum Kürdistan provasıdır. Türkiye için gerekirse de savaş sebebi sayılmalıdır.

Eski MHP'li Meral Akşener ve Koray Aydın'ın 'yeni parti' hareketliliğinin ardından MHP lideri Bahçeli, açıklama yapıyor. Bahçeli'nin açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Türkiye çapsız çatışmalarla boğulmaktadır. Milletimizin sinir uçlarına dokunan olaylar milletimizi sinir etmektedir. Atatürk büstüne yapılan saldırılar, polis memurunun ibretlik fotoğrafı, yeni devlet kurulması bu tartışmalardan bazılarıdır.

Tehlikeler volkan ağzı gibi patlarken Türkiye çürük tartışmalarla boğulmaktadır. Kurgusu ustaca yapılmış bu meşguliyet gerçek sorunlarla mücadeleyi doğrudan sekteye uğratmaktadır. Zincirleme olaylar peş peşe gündemi işgal etmektedir. Atatürk büstlerine yapılan saldırılar, Çanakkale'de polis memurunun ibretlik fotoğrafı, Maçka Parkı'ndaki kıyafet temalı taciz, yeni devlet safsataları konu başlıklarından sadece bir kısmıdır.

İstikrarsızlık zemin bulmaktadır. Her şey ortadadır. Pek çok meselemiz vardır, çözüm bekleyen çok sayıda sorun yumağı dağ gibi karşımızda durmaktadır. Oyalanmak ise Türkiye'ye haksızlıktır. Korumamız gereken milli varlığımızla birlikte hakettiği mevkilere yükselmeyi beklemektedir. Vakit kaybına tahammül kalmamıştır. Milletin kafası karışık, sıkıntıları fazladır. Medya yanlı, ihanet canlı, ilkesizlik kaslı, demokratik kurum ve kurallar paslıdır. Dağılmamızı istiyorlar, birbirimize küsmemizi umuyorlar.

"Gereği neyse yapılmalıdır"

Türk milletinin komşu coğrafyalarla bağının kesilmesi amaçlanıyor.ABD yüzlerce TIR dolu silahı PKK ve PYD'ye hediye gibi veriyor. ABD'nin silah ve eğitim desteği verdi PKK PYD'ye yeni bir örgüt kurdurması dostlukla bağdaşmayan bir zaaftır. Bu caniler kimi, nereden nasıl atacaklarını zannetmektedirler? Konuyla ilgili görüşümüz çok nettir. Gereği neyse yapılmalıdır. Elbette Türkiye'nin etrafı dinamitlenmektedir. Türkiye'nin hassasiyetleri kaşınmaktadır.

Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki kirli pazarlıklar esasen Türkiye temalı, Türkiye odaklıdır. Bütün gözler ülkemize çevrilmiştir. Aslında bir Türkiye sorunu çıkarmak için herkes iş başındadır. Türklüğün soluk borusunun kesilmesi konusunda ittifak kurulmuştur. İran Genelkurmay başkanının temasları, Rusya Genelkurmay başkanının ve ABD Genelkurmay başkanının temasları önemli ve dikkat çekicidir. Bu kapsamda Rusya'nın kafası karışıktır, ABD ise PKK'ya alan açmanın kurnazlığı içerisindedir. İran ve Türkiye'nin PKK'ya ortak operasyon yapabileceği iddiaları bize göre olumludur.

"Türkiye için savaş sebebi sayılmalıdır"

Barzani'nin korsan referandumuna mesafeli tavrı, Rusya ve ABD'nin yükselen itirazı önemlidir. Kandil, Sincar yok edilmelidir. Kandil dümdüz edilmelidir. Terörizm bekçilerine öldürücü vuruş derhal yapılmalıdır. Referandum hazırlığının sonuna kadar karşısında yer alınmaldır. Bu referandum Kürdistan provasıdır. Türkiye için gerekirse de savaş sebebi sayılmalıdır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.