1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. “ASGAR ÜCRET İÇİN İNSANİ ŞARTLARDA DEVAM EDİLEBİLECEK BİR STANDART İSTİYORUZ”
“ASGAR ÜCRET İÇİN İNSANİ ŞARTLARDA DEVAM EDİLEBİLECEK BİR STANDART İSTİYORUZ”

“ASGAR ÜCRET İÇİN İNSANİ ŞARTLARDA DEVAM EDİLEBİLECEK BİR STANDART İSTİYORUZ”

BBP Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Yardımcıoğlu asgari ücret tartışmaları üzerine konuştu. Yardımcıoğlu, “Maaşlı çalışanlar için enflasyon can yakacak. Bu huzursuzlukta sandığa yansıyacak. Bunun önüne geçilmesi gerekiyor. TÜİK’in makyajlı rakamları ile in

A+A-

BBP Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Yardımcıoğlu asgari ücret tartışmaları üzerine konuştu. Yardımcıoğlu, “Maaşlı çalışanlar için enflasyon can yakacak. Bu huzursuzlukta sandığa yansıyacak. Bunun önüne geçilmesi gerekiyor. TÜİK’in makyajlı rakamları ile insanlara zam yapmak çözüm değildir” dedi.

Yardımcıoğlu şunları söyledi;

“Ülkede çeşitli sendika kurum ve kuruluş tarafından  bir açlık ve fakirlik sınırı belirlenir. Bu gün asgari ücret dediğimiz rakamlara baktığımızda açlık sınırının  altında ki bir rakama denk geliyor. 4-5 kişilik bir aile için açlık sınırının altında ki bir rakamla karşı karşıyayız. İnsani yaşamın devam ettirilmesi noktasında açlık sınırının altında ki rakamları doğru bulmuyoruz. İnsani şartlarda devam edilebilecek bir standart istiyoruz. Zaten insanlar mutlu olmazlarsa yaptıkları işte de verimli çalışamazlar. Mutlu olmazlarsa işlerinde de başarılı olamazlar. Ne veriyorsun ki ne kadar çalışayım diye düşünürler. Çalışanlar da afaki rakamlar talep etmemeli gerçekçi olmalılar.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.