1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Alınan önlemler yetersiz kalıyor
Alınan önlemler yetersiz kalıyor

Alınan önlemler yetersiz kalıyor

Deniz Ofset İşletmecisi Hikmet Yoludar Kahramanmaraş’ta matbaacılık sektörünün sorunlarına ilişkin gazetemize açıklamalar yaptı.

A+A-

Kahramanmaraş’ta matbaa sektörünün içinden yetişip geldiklerini ve yıllardır bu mesleği icra ettiklerini belirten Hikmet Yoludar; Sektör birkaç yıl öncesine kadar hızlı ve aktif bir şekilde sürdürürken kendini son dönemlerde hem ekonomik hem iş alanının daralmasına sebep olan etmenler baş gösteriyor. Ağustos sürecinden sonra süre gelen ekonomik bozukluklular her bireyi etkilediği gibi bizleri de etkiledi. İşletmecilerde oluşan zararların giderilmesi için aldığımız önlemler yetersi kalıyor ” ifadelerini kullandı.

Hikmet Yoludar; “Her türlü matbu evrakların basımı ve maliye bakanlığı anlaşması ile fatura basımı da bünyemizde yapıyoruz fakat son dönemlerde ortaya çıkan fason üretim yapanlar sektörü doğrudan doğruya baltalıyor. Kahramanmaraş’ta matbaa sektöründe birçok işletme var ve bu işletmeler istihdam kaynağı ve ekonomi zincirinde bir halkanın oluşumuna sebep oluyor. Bu işi bilmeyenlerin işi yapması bütün bir sektörü zor duruma sokuyor. Üretim faktörlerinin tamamlanması adına bizler çaba sarf ederken emeklerimiz bir yerde boşa çıkıyor. Son dönemlerde maliyetlerin yükselmesi sektörü bu denli zorlamışken ekstra faktörler bizi olumsuz olarak etkiliyor. Hizmetlerimiz bir takım bireyler tarafından yapılan hizmetin kalitesinin düşmesine sebep oluyor ve yönelimler ve iş alanı gittikçe daralıyor. Bağlı bulunduğumuz bir meslek teşekkülü olmaması sebebiyle de bu saydığımız faktörlerde herhangi bir yaptırım uygulanmaması aksaklıkları beraberinde getiriyor. Ekonomik olarak kalkınmamızın da zorlaştığı bir sürece girmişken sektör üzerine yapılan yanlışlıklar ticari faaliyetlerimizi olumsuz etkiliyor” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.