1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Aday Ambalaj ürün çeşitliliği ile tüm sektörlere hizmet veriyor
Aday Ambalaj ürün çeşitliliği ile tüm sektörlere hizmet veriyor

Aday Ambalaj ürün çeşitliliği ile tüm sektörlere hizmet veriyor

Üretimlerinde, ihtiyaç odaklı çalışmayı ilke edinen Aday Ambalaj, Türkiye’de belli standartlarda üretilen streç için üretim çeşitliliği getirerek büyük bir ihtiyaca  cevap veriyor.

A+A-

Üretimlerinde, ihtiyaç odaklı çalışmayı ilke edinen Aday Ambalaj, Türkiye’de belli standartlarda üretilen streç için üretim çeşitliliği getirerek büyük bir ihtiyaca  cevap veriyor. Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Aday Ambalaj Firma Yetkilisi Özkan Kaya, “Türkiye’de yoğunluklu olarak 50 santim olarak kullanılan streç üretimine yenilik getirerek, 5, 12,17.5, 25 ve 50 santim olarak üretim yapıyoruz” dedi.

Kahramanmaraş’ta üretimi yoğun olan tekstil, çelik mutfak eşyaları ile mobilya sektörlerinde strece olan ihtiyaç doğrultusunda yatırım yapan Aday Ambalaj, üretimlerine yenilik kattı. Türkiye’nin standart 50 santim ürettiği streç boyutunu özellikle çelik mutfak eşyaları üretimlerinde kullanılması için geliştirerek, 5 santime kadar düşüren Aday Ambalaj, Türkiye genelinde bu boyutta üretim yapabilen nadir firmalar arasında. 

TÜM TÜRKİYE’YE ULAŞIYOR

Tamamen farklı bir bakış açısı kazandırdığı sektörde çok sayıda yeniliğe imza atan Aday Ambalaj Almanya’da şube açma hazırlığında. Sektör ve kullanım alanları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Aday Ambalaj Firma Yetkilisi Özkan Kaya:

 “Streç çok dar bir alanda Türkiye’de belli standartlarda üretiliyordu. Kahramanmaraş ihtiyacını dışarıdan karşılıyordu. Streç yoğunluklu olarak oto tamirciler ve servisçiler tarafından kullanılıyordu. Bizde onların ihtiyacını gidermek amaçlı işe koyulduk.

Türkiye’de yoğunluklu olarak 50 santim olarak kullanılan streç üretimine yenilik getirerek, 5, 12,17.5, 25 ve 50 santim olarak üretim yapıyoruz. Ebat değişikliği ile üretim miktarımızda da değişiklikler oldu. Streç tonajı olarak 100 ton üretiyoruz 200 ton streç çıkıyor. Ebat değişikliği yaptığımız için aylık üretim miktarı 2 kat arttı. 5 santimlik streci genelde mobilyacılara veriyoruz. Yaptıkları mobilya ayaklarını sarıyorlar. Leke ve iz oluşumunun önüne geçiyor. Yine 17 santimlik streç kapı üretim firmaları tarafından kullanılıyor. Bunu da biz Türkiye’nin her tarafına satıyoruz. 25 santimlik yine mobilya sektörü ve otomatik makine bölümlerinde kullanılıyor. 50 santimlik olanda zaten Türkiye’nin her yerinde üretiliyor ve her alanda kullanılabiliyor. İmalat sektöründe ki firmaların talepleri doğrultusunda bu işe koyulduk. 50 santimlik streçlerde fire çok fazla oluyordu ama talepler doğrultusunda streç boyutlarını belirli ölçülerde küçülttük. Türkiye’de 5 santimlik streç üreten firma bir elin parmakları kadardır.

İHRACAT HIZLANDI ALMANYA’DA ŞUBE AÇILIYOR

Türkiye’nin yanı sıra ihracat sürecimizi hızlandırdık. Almanya’ya şube açıyoruz. İşlemler devam ediyor. Almanya’da çalışmak üzere bir alan kiralandı. Almanya’da tüm Türk marketlerle bağlantı kurduk. Onların ihtiyaçları doğrultusunda üretimler yapılacak. Firmalar kendi marka ve ismimizle ürün gönderimi yapılacak. Numuneler gönderildi karşı taraftan talep bekliyoruz. Şu anki tek sıkıtımız orada ki işletmemizin biran önce faaliyete geçmesidir. Sektörde hammadde sıkıntısı yaşıyoruz.  Hammadde de özellikle yurt dışından gelişler oldukça zor oluyor.     

BANT ÜRETİMLERİ

Streç üretimlerinin yanı sıra koli bantta ürettikleri bilgisini veren Kaya,  “Baskılı, akrilik, holkmet ve zemin bantları olmak üzere  4 çeşit koli bandı üretiyoruz. Bunların yanı sıra renkli oto cam, zemin işaretleme bantları, merdiven kaydırmaz bantlar, elektrik bantları da satışımızda bulunuyor. Yine üretimi bize ait olmayan kağıt bant dilimlemelerini yapıyoruz. İmalat sektörünün Türkiye’de genel bir sekteye uğraması sebebiyle sektörde geçen yıla oranla talep daralması mevcut. Kahramanmaraş’ta sektörler birbirlerine zincirle bağlı olduğu için aradaki birinin sekteye uğraması otomatik olarak bizi de etkiliyor” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.