1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 2019 yılından sonra bambaşka bir Türkoğlu
2019 yılından sonra bambaşka bir Türkoğlu

2019 yılından sonra bambaşka bir Türkoğlu

Türkoğlu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Türkoğlu Belediye Başkan Adayı Osman Okumuş gazetemize yaptığı açıklamada 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine ve Türkoğlu’nun son 5 yılına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Başkan Okumuş açıklamalarında Cumhur İttifakı’nı sonuna kadar destekleyeceklerini belirtti. Adaylık süreci ile ilgili düşüncelerini aktaran Başkan Okumuş; “AK Parti 31 Mart 2019 seçimleri için birinci aşama olan adaylık sürecini kazasız belasız atlattık. Bu durumda Türkoğlu’nda bizleri tekrar görmek istediklerini belirten Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Milletvekillerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Türkoğlu’na 2014 yılında başladığımız belediyecilik çalışmalarına inşallah 2019 yılından sonra da devam edeceğiz. Bu bizim ustalık dönemimizdir. Türkoğlu’nu daha yaşanabilir bir kent haline getireceğiz. Bu doğrultuda Kahramanmaraş’ın 3. Metropol ilçesi Türkoğlu olacak. Birçok hizmetimizi tamamladık. Yarım kalanları da bitirerek 31 Martta Türkoğlu’nu Kahramanmaraş’ın en iyi oy oranına sahip bir ilçe haline getireceğiz” dedi.

2019-yilindan-sonra-bambaska-bir-turkoglu4.jpg

ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILDA HİZMETTE KATLAYARAK GİDECEĞİZ

Türkoğlu’nun önümüzdeki 5 yıl hizmette katlayarak büyüyeceğini belirten Başkan Okumuş, yeni yatırımlar ile metropol ilçe olma yolunda hedefler belirlediklerini söyledi. Okumuş; “Türkoğlu buraya tayini çıkan memurların artık burada oturabildiği, insanların rahatlıkla Türkoğlu’yum dediği, vatandaşların daire alıp yatırım yaptığı bir ilçe haline geldi. Bir ilçe sadece yerlileri ile değil, yabancı insanları da alması sonucu gelişiyor. Biz Türkoğlu’nda bunu hem ticari açıdan hem de eğitim açısından başardık. Organize sanayimiz, lojistik merkezimiz ve üniversitemiz ile beraber iyi bir gelişim gösterdik. Ve bu gelişim değerlerimiz her geçen gün durmadan artmaya devam ediyor. Çobantepe mevkiinde gıda organize sanayisini de faaliyete açarak belki de bölgenin en kapsamlı gıda organize sanayisini buraya kuracağız. Bu organize sanayimizde yaklaşık 5 bin kişilik bir istihdam düşünüyoruz. Türkoğlu Organize sanayimizde 3 bin 500 kişi istihdam alıyor, 2 bin üniversite öğrencimi var, cezaevinde bin 500 kişi çalışacak, bu sirkülasyon ile beraber konut sektöründe de atılımlar gerçekleşti. Yaşam alanları, park ve bisiklet yollarında büyük bir ivme yakaladık. Türkoğlu yakınlığından dolayı Kahramanmaraş merkezine daha önce göç verirken bugün geldiğimiz noktada göç alıyor. Kahramanmaraş’ın ulaşımından, şehir hayatından uzaklaşmak isteyen insanların 10 dakikalık mesafedeki Türkoğlu’na gelmelerini hedefliyoruz. Önümüzdeki 5 yıl bunun mücadelesini vereceğiz. AK Parti gönüllülerinin bize olan güvenleri ile önümüzdeki 5 yıl içerisinde Türkoğlu hizmette katlanarak giden bir ilçe olacak” ifadelerini kullandı.

2019-yilindan-sonra-bambaska-bir-turkoglu3.jpg

EKONOMİNİN GÜÇLENMESİ BELEDİYELERDEN GEÇER

Kent ekonomisinin gelişimine ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Okumuş; “Yeni belediyecilikte sadece teknik belediyecilik değil, şehir içerisindeki esnafların sayısının çoğaltılması için bile çalışmalar yapılması gerekiyor. Bu durum zaten bizden isteniyor. Bunları sağladıktan sonra şehir ekonomilerine bir anlamda katkı sağlamış oluyoruz. Gayri safi mili hasılada ekonomiye olan katkı bizlerden isteniyor. Ekonominin güçlenmesi tabi ki belediyelerden geçer. Şehre gelecek olan dış yatırımlarda belediyeler ile diyalogların sağlam kurulması bir takım kolaylaştırmalara neden olacaktır. Bir şehre dışarıdan yatırım gelmesi demek o şehrin katma değerine artı kazanım demektir. Belediye imkanlarını yatırım yapacak olan vatandaşlara sonuna kadar sunmak gerekiyor. istihdamın artması ile beraber araç sayısının artması, esnaf sayılarının artması gibi ekonomiye katkı sağlanıyor. Bu konularda birinci derecede etken belediyelerdir” şeklinde konuştu.

2019-yilindan-sonra-bambaska-bir-turkoglu2.jpg

BAŞKAN GELECEĞİ İÇİN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ DÜŞÜNMEK ZORUNDA

Halk tarafından sevilen biri olmak isteyen belediye başkanının vatandaş ile iç içe olması gerektiğinin altını çizen Okumuş; “Bir sonraki seçimi düşünen belediye başkanı zaten gönül belediyeciliği yapmak zorunda. Beyoğlu’nda görev yaparken vatandaşlar ile birebir ilgilenilmesi gerektiğini açık bir şekilde gösterdim. Bir belediye başkanından vatandaşın istediği hem belediyecilik alanında çalışması hem de halka dokunmasıdır. Bunun ikisini yapamayan belediye başkanını vatandaş istemez. Hastanın 5 günü bizim kapımız vatandaşlarımıza açıktır. Hafta sonu 2 gün ise düğün ve cenazelerimizi ziyaret ediyoruz. Türkoğlu’nda haftada bir gün halk günü yapsak tepki alırız. Bizim vatandaşımız istediği vakitte başkanına ulaşmak istiyor ve biz bunu Türkoğlu’nda başarıyoruz. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi insanların gönlünü fethetmek gerekiyor. Yatırım problem değil ama insanların gönlünü kazanmak problem. Vatandaşların gönlünü kazanan bir belediye başkanı her alanda muhakkak ki kazanacaktır” dedi.

2019-yilindan-sonra-bambaska-bir-turkoglu1.jpg

İTTİFAKIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ

Cumhur İttifakına ilişkin açıklamalar da yapan Başkan Okumuş, şu sözlere yer verdi; “Devlet Bahçeli Bey’in söylediği gibi “ 3-5 belediye için pazarlık yapılmaz”. Cumhurbaşkanımız da Devlet Bahçeli ile beraber ittifak konusunda anlaştı. Biz bu ittifakın sonuna kadar arkasındayız. Ülkemizin geleceği için bu ittifaka ihtiyaç var. 24 haziranda nasıl cumhurbaşkanımız için ittifakı desteklediysek, belediyelerimiz için de bu ittifakı sonuna kadar destekleyeceğiz. Cumhur İttifakı ile birlikte ülke genelindeki birçok belediyeyi alacağımızı düşünüyorum. Güzel bir seçim olmasını diliyoruz. Kazanan Türkiye’miz olsun, Türkoğlu olsun. Biz tecrübelerimiz ile projelerimizi hazırladık. Baş ustalık dönemi Türkoğlu’na hayırlı olsun. 2019 yılından sonra Türkoğlu’nu uçuracağız”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.